PRZEDSZKOLE NR 50
w Rybniku-Boguszowicach

Zabawy logopedyczne w przedszkolu i w domu

2024-10-04

Kwalifikacja dziecka na zajęcia logopedyczne świadczy o istotnym zaburzeniu rozwoju mowy, który będzie miał wpływ na jego dalszą edukację. To nie tylko infomracja, w jakich aktywnościach przedszkolak bierze udział podczas pobytu w placówce, ale zaproszenie do kontynuowania podjętych działań poza nią.

 

Cotygodniowe spotkania z logopedą nie mogą być jedyną formą terapii dziecka!

 

Zajęcia logopedyczne są początkiem drogi, nakreślają kierunek, wytyczają tory, wskazują ścieżkę, po której powinno stąpać dziecko. Podczas nich dziecko nabywa umiejętności, jak ćwiczyć i rozwijać aparat mowy. W formie obrazkowej otrzymuje również wskazówki do utrwalania podjętych podzas zajęć ćwiczeń.

 

Środowisko rodzinne powinno starać się ze wszystkich sił przenieść i wcielić zajęcia logopedyczne w życie, bo to w właśnie w codziennych sytuacjach buduje się prawdziwą drogę do rozwoju mowy. To podczas aktywnego działania dziecko zapamiętuje najwięcej i uczy się wykorzystywać tę wiedzę samodzielnie w przyszłości. Nie potrzeba do tego wyłącznie specjalistycznych pomocy, ani wymyślnych materiałów.

 

Zapraszam do aktywnej i nieustannej współpracy!

 

Powodzenia :)

 

zamknij